Güvenli Alışveriş
www.tutkuyayinevi.net sitesinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliği ön planda tutulmaktadır. Bu doğrultuda sitemiz gerekli SSL sertifikasına ve 3D Secure ödeme sistemine sahiptir.

3D Secure Nedir?

İnternet üzerinden, kredi kartı ve banka kartlarıyla yapılan ödemelerde, kart sahibinin ve kartının güvenliğinin alınabilmesi için geliştirilmiş sisteme 3D Secure denir. 3D Secure ile ödeme yapılırken, kullanıcının ekranında bankalar tarafından sunulmakta olan özel bir 3D Secure ile ödeme ekranı açılır. Aynı anda ödeme yapmak isteyen kart sahibinin, bankada kayıtlı olan cep telefonu numarasına bir onay kodu gönderilir. Cep telefonuna gelen kod 3D Secure işlem ekranında istenen alana girilip onay verilmediği taktirde ödeme gerçekleşmez.

SSL Sertifikası Nedir?

Site adreslerinin doğruluğunu kontrol eden, iki nokta arasındaki veri iletişimini şifreli kanal üzerinden yaparak güvenli bir şekilde iletilmesini sağlayan bir üründür.

Alışveriş sırasında kullanılan kredi kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak SSL tarafından 128 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere ilgili bankaya ulaşır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde alışverişe devam edilir. Site adresin yazdığı ve adres çubuğunun sol köşesinde bulunan yeşil kilit iconu bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir.