Yardım

Üyelik gerekli mi?

Bireysel ya da kurumsal alışveriş yapabilmeniz ve düzenlediğimiz kampanyalardan haberdar olabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Üye olarak aynı zamanda sonraki alışverişinizi de daha hızlı ve kolay verebilirsiniz. www.tutkuyayinevi.net sitesine üyelik ücretsizdir. 18 yaşından küçük kişiler sitemizden alışveriş yapamaz.

Nasıl üye olabilirim?

Sitenin üst alanında bulunan "Üye Girişi" butonunda tıkladıktan sonra "Üye Olmak İstiyorum" bağlantısına tıklayıp, ilgili formu doldurarak üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Üye olurken doğru bilgiler vermeniz bizim için önemlidir. Bu bilgiler doğrultusunda siparişleriniz sorunsuz ulaşacaktır. Ayrıca dilerseniz, yine bu bilgilerle sadece size özel kampanyalar ve haberleri paylaşabiliriz.

Kayıt olurken vermiş olduğum bilgileri nasıl değiştirebilirim?

Siteye "Üye Girişi" yaptıktan sonra yine üst tarafta görüntülenecek olan isminizin olduğu butona tıkayın. "Hesabım" bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfadan bilgilerinizi değiştirebilirisiniz.

Adres bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

Siteye "Üye Girişi" yaptıktan sonra yine üst tarafta görüntülenecek olan isminizin olduğu butona tıkayın. "Hesabım" bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfadan sayfada sol tarafta bulunan menüden "Adres Bilgilerim" bağlantısından adres bilgilerinizi değiştirebilirisiniz.

Üyeliğimi iptal edebilir miyim?

Üyeliğinizi sonlandırmak için info@tutkuyayinevi.com mail adresimize, talebinizi belirten mail göndermeniz yeterlidir. Aktif siparişiniz veya işleminiz var ise, işlemleriniz tamamlandıktan sonra üyeliğiniz sonlandırılacaktır.

Kayıtlı şifremi nasıl güncelleyebilirim?

Siteye "Üye Girişi" yaptıktan sonra yine üst tarafta görüntülenecek olan isminizin olduğu butona tıkayın. "Hesabım" bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfada, sol tarafta bulunan menüden "Şifre Değişikliği" bağlantısından şifrenizi değiştirebilirisiniz.

Üye şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

Üye girişi alanında bulunan "Şifremi Unuttum" bağlantısına tıklayarak yeni şifre talep edebilirsiniz. Yeni şifre talebiniz sonrasında, sitemize kayıtlı e-posta adresinize bir aktivasyon kodu içeren bir bağlantı göndereceğiz. E-posta ile gönderdiğimiz bu bağlantıya tıklayarak açılan sayfadan yeni şifrenizi oluşturabilirisiniz.

Yeni teslimat adresi nereden ekleyebilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra "Hesabım" menüsünde yer alan "Adreslerim" bağlantısına tıklayarak açılan sayfadan "Yeni Adres Ekle" bağlantısı yardımıyla ya da satın alma aşamasında adres seçimi bölümünde yer alan "Yeni Adres Ekle" bağlantısı yardımıyla yeni teslimat adresi ekleyebilirsiniz.

Üyelik sözleşmesi

1. İşbu Üyelik Sözleşmesi www.tutkuyayinevi.net ve bağlı iştirakleri (Bundan böyle www.tutkuyayinevi.net olarak anılacaktır) tarafından, www.tutkuyayinevi.net web sitesinin kullanılmasına ilişkin kuralları ve şartları belirlemek amacıyla hazırlamıştır.

2. www.tutkuyayinevi.net, Sözleşmeyi onaylayan üyelerine kampanya ve duyuruları düzenli olarak gönderir ve online alışveriş yapmasına olanak verir.

3. www.tutkuyayinevi.net web sitesi kişiseldir, devredilemez ya da satılamaz.

4. Üye kendisinin belirleyeceği bir "şifre” ye sahip olur. Kullanıcı dilediği zaman şifresini değiştirebilir. www.tutkuyayinevi.net üye güvenliği konusunda tüm önlemleri almış bulunmaktadır. Üyeler ise üye güvenliğinden kendileri de sorumludur. www.tutkuyayinevi.net, müşterilerinden hiçbir şekilde şifre bilgisini istememektedir. www.tutkuyayinevi.net, şifre kullanımından doğacak problemlerden kesinlikle sorumlu değildir. Kayıt sırasında vermiş olduğunuz e-mail adresi üyeye özeldir ve tek üyelik oluşturma imkanına sahiptir; aynı e-mail adresi ile iki farklı üyeliğiniz olamaz. "Şifre” sadece kullanıcı tarafından bilinir. Kullanıcının üyelik gerektiren servislere bağlanabilmesi için kayıt sırasında girdiği e-mail adresi ve kayıtlı olurken oluşturduğu üye şifresini girmesi gerekmektedir.

5. Üye, www.tutkuyayinevi.net'e verdiği kişisel ve alışveriş bilgilerinin tarafına kampanya uygulamaları sunulması amacıyla www.tutkuyayinevi.net kendisiyle iletişime geçmesini kabul eder.

6. Üye, www.tutkuyayinevi.net üye olurken vermiş olduğu eksik ve yanlış bilgi nedeniyle uğrayacağı zararlardan yalnızca kendisinin sorumlu olduğunu, yanlış bilgi vermesi durumunda ve işbu sözleşmenin Üye tarafından ihlali halinde, www.tutkuyayinevi.net tek taraflı olarak herhangi bir ihbara ve ihtara ihtiyaç duymaksızın üyeliğini sona erebileceğini kabul eder.

7. Üye, tüm hakları www.tutkuyayinevi.net'e ait olan ve www.tutkuyayinevi.net üzerinde yer alan bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik, yazı, görsel, video vb. eserleri veya herhangi bir içeriği kopyalamayacağını, çoğaltıp yayınlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt eder.

8. www.tutkuyayinevi.net herhangi bir zamanda sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. www.tutkuyayinevi.net'in sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı www.tutkuyayinevi.net üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

9. www.tutkuyayinevi.net kullanıcı adı ve şifresini doğru şekilde girmiş olmasına rağmen üyenin sisteme girişini veya yeni bir şifre almasını neden belirtmeksizin engelleyebilir.

10. www.tutkuyayinevi.net kendi ürettiği ve/veya dışarıdan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerini mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.

11. www.tutkuyayinevi.net satışları stokları ile sınırlıdır. www.tutkuyayinevi.net stoğu bulunmayan ürünlerin teslimatını yapmayabilir, siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşterinin hesabına iade edebilir.

12. Ürünlerin sanal mağazada teşhir edilmesi, söz konusu ürünlerin mutlaka www.tutkuyayinevi.net stoklarında bulunduğu anlamına gelmez.

13. Üyelerin ürettiği ve yayınlamak üzere kendi iradesiyle sisteme yüklediği bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserler izinsiz kullanılamaz.

14. www.tutkuyayinevi.net'de satışa sunulan ürünlerin fiyat ve ürün özellik bilgilerini değiştirme yetkisi münhasıran www.tutkuyayinevi.net'e aittir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata olduğu takdirde münhasır seçme yetkisi kendisinde olmak şartıyla www.tutkuyayinevi.net hatayı düzelterek ürün teslimatı yapabilir veya siparişi iptal ederek, sipariş tutarını müşteri hesabına iade edebilir.

15. www.tutkuyayinevi.net, üyenin başka web sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu takdirde üyenin geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden www.tutkuyayinevi.net sorumlu değildir.

16. www.tutkuyayinevi.net ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla işbu sözleşmenin uygulanmasında değişiklik yapabileceği gibi, mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.

17. www.tutkuyayinevi.net üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürebilir, ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir veya ücretli hale dönüştürebilir.

18. Üye bu sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda www.tutkuyayinevi.net defter kayıtlarıyla, mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının HMK 193. vd maddeleri anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul ve taahhüt eder. www.tutkuyayinevi.net kayıtlarına yönelik her türlü itiraz ile bunların usulüne uygun tutulduğu hususunda yemin teklif hakkından peşinen feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

19. Bu sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise yürürlükteki Türk mevzuatı uygulanacaktır.

20. İşbu sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde T.C. Ankara Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

21. Üye, üye kayıt formu doldurduktan ve şifre aldıktan sonra bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer.

22. www.tutkuyayinevi.net dilediği zaman bu sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilir.

Nasıl sipariş verebilirim?

Sitemize giriş yaptıktan sonra satın almak istediğiniz ürünlerin yanında bulunan "Sepete Ekle" düğmesine basarak sepetinize ekleyeniz. Daha sonra sitenin sağ üst kısmında yer alan Sepetim düğmesine tıklayarak sepetinize geçiş yapınız.

  • Bu sayfada "Satın Al" düğmesine tıklayarak satış işlemine başlayacaksınız.
  • Açılan sayfadan (Adres Seçimi) teslimat adresinizi seçiniz ya da yeni bir teslimat adresi ekleyiniz.
  • "Devam Et" butonu ile devam ediniz.
  • Ödeme seçenekleri sayfasında tercih ettiğiniz ödeme yöntemini seçiniz.
  • Ödeme bilgilerinizi giriniz.
  • Sözleşmeleri okuduktan ve onayladıktan sonra "Ödeme Yap" butonuna tıklayınız.
Siparişiniz onaylandıktan sonra, Sipariş numaranız ekrana yansıtılır ve sitemize kayıtlı e-posta adresinize sipariş bilgilerinizi içeren bir e-posta gönderilir.

Siparişimin durumunu ve detaylarını nasıl görebilirim?

Siteye giriş yaptıktan sonra isminizin olduuğ butona tıklayarak, açılan menüden "Siparişlerim" menüsü altından ilgili alanı seçerek sevk edilmeyi bekleyen ürünlerinizi, tahsilat bekleyen ürünlerinizi, tüm siparişlerinizi ve kargonuza ait paket listenizi görebilirsiniz.

Sipariş Numarasına tıklayarak ilgili siparişe ait ürünleri, seçmiş olduğunuz ödeme yöntemi ve miktarı, kargo firması ve teslimat adresi gibi detayları görebilirsiniz.

Veya sitemizin en altında bulunan menü alanında "Sipariş Takibi" bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfada, sipariş numaranızı ve mail adresinizi girerek şipariş bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Vermiş olduğum siparişi iptal edebilir miyim?

Siparişini verdiğiniz ürünlerin iptal talebini, ürünler kargoya verilmeden sipariş numaranız ile birlikte info@tutkuyayinevi.com adresine mail atarak veya 0555 996 78 95 numaralı telefondan bize ulaşarak, talebinizi iletebilirsiniz.

Ödeme seçenekleri nelerdir?

Sitemizde kullanabileceğiniz ödeme seçenekleri Banka Havalesi/Eft ve Kredi Kartı ile ödemedir.

Kredi kartı ile ödeme yapmak güvenli mi?

Sitemiz SSL Güvenlik Sertifikası sahibidir.

Tutku Yayınevi, hiç bir müşterisinin kredi kartı numarasını kayıt etmez. Üye girişi ve satın alma aşamasında girmiş olduğunuz tüm bilgiler 128 bit şifreleme ile ilgili sistemlere iletilir.

Ayrıca sitemizde 3D secure ile ödeme seçeneği sunulmaktadır. 3D Secure ile ödeme yapılırken, kullanıcının ekranında bankalar tarafından sunulmakta olan özel bir 3D Secure ile ödeme ekranı açılır. Aynı anda ödeme yapmak isteyen kart sahibinin, bankada kayıtlı olan cep telefonu numarasına bir onay kodu gönderilir. Cep telefonuna gelen kod 3D Secure işlem ekranında istenen alana girilip onay verilmediği taktirde ödeme gerçekleşmez.

Bunların dışında bir sorum var, ne yapmalıyım?

Bu yardım belgesinde yer almayan soru, görüş ve önerileriniz için info@tutkuyayinevi.com adresine mail atarak veya 0555 996 78 95 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.