Hata Bildir

Gerçek Sır

Yazar: Cengiz Erşahin

    Belki sizi sürekli aşağıya çeken, size yanlış davranan, sizi kötü hissettirmeye çalışan insanlarla birlikte çalışıyorsunuz. Sizi yıkmaya çalışıyor olabilirler. Bırakın bunlar bir kulağınızdan girsin, diğerinden çıksın. İnsanların sizi kırmasına ve neşenizi çalmasına izin vermeyin.

    Durumunuz uzun süredir sabit görünüyor ve şartlarınızın nasıl değişeceğini etraflıca anlamıyor olabilirsiniz Bugün birçok problem yaşıyor ya da fiziksel olarak her açıdan yere çakılmış durumda olabilirsin. Dış dünyanda bugün ayağa kalkman mümkün olmayabilir; işindeki sıkıntılar hemen bugün çözülmeyecek, o borç hemen bugün kapanmayacak, sağlığına hemen bugün kavuşamayacaksın, kendini yalnız ya da bunalmış hissediyor da olabilirsin. Belki hayat şu dönemde çok anlamlı gelmiyor olabilir. İtiraz etmiyorum, bugün dış dünyanda ayağa kalkman mümkün olmayabilir. Ama eğer dış dünyanda bugün ayağa kalkamıyorsan, içinde ayağa kalk. Çünkü içinde ayağa kalkarsan, dış dünyanda da yavaş yavaş ayağa kalkmaya başlayacaksın. Bir insanın hayatında neler yaşadığı, içinde neler yaşadığı kadar önemli değildir. Hayatta her şeyle karşılaşabiliriz. Bugün herhangi birimiz bir trafik kazası geçirebilir. İki hafta boyunca yatakta yatmamız gerekebilir. Ayağa kalkmamız mümkün olmayabilir, ama fiziksel olarak. Yaşadığımız hiçbir şey, eğer biz izin vermezsek bizi içten yıkamaz. İçinizde ayağa kalkın ve o zaman olacakları seyredin.

    Kendinizi çekici hissetmiyor, başarısız biri gibi hissederek hayatta dolaşıyor olabilirsiniz. Ama hepiniz değerlisiniz. Böyle hissetmeyebilirsiniz, geçen hafta birçok hata yapmış olabilirsiniz, kendinizi aşağı görmek için kendinize göre birçok sebebiniz olabilir. Ama bu olumsuz düşüncelerin geleceğinizi mahvetmesine izin vermeyin. Eğer hayal kırıklığı yaşadıysanız, başka bir hayal kurun. Yere çakıldıysanız, ayağa kalkın ve devam edin. Kapı yüzünüze kapandıysa başka bir kapıyı zorlayın. Ne yaparsanız yapın hayatın bir köşesine çekilip kendinize acımayın.

    Suya düşünce değil, suda kalınca boğulursunuz. Bu anlarda hiçbir şey olmuyor gibi görünüyordur, ama gerçekte her şeyin olduğu anlar bu anlardır.

    İnsanların yapamazsın dedikleri, kimseden destek görmediğin, mücadelende yalnız kaldığın, dayanmanın sonuç getirmeyeceğini düşündüğün zamanlar olacak. Tükendiğini hissettiğin, canının yandığı günler ve gözyaşları içerisinde uyuduğun geceler olacak. Hayatın yükünü omuzlarında hissettiğin, iyi bir anne ya da baba olamamaktan korktuğun zamanlar olacak. Hatalar yapacak, güvendiğin dağlara kar yağacak. Bütün veriler aleyhineyken ve elinde durumun daha iyiye gideceği yönünde hiçbir kanıt yokken ilerlemeye devam edeceksin.
Kitap Adı : Gerçek Sır
Tür : Kişisel Gelişim
Yazar : Cengiz Erşahin
Yayınevi : Tutku
Ebat : 13.7cm x 21cm
Sayfa : 272
Kapak : Karton
ISBN : 9789759844585
119.95 TL
500.00TL ve Üzeri Kargo Bedava
Tedarik süresi: 15:00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoya verilir
Bu üründen 12063 adet satılmıştır.
Bu ürün 52836 kez incelendi.
Gerçek Sır Ürün Yorumları
Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan siz olun...
Yorum Yap
* E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
Ürün Değerlendirme Puanınız
Yorumunuz