Hata Bildir

Kavgam

Yazar: Adolf Hitler

Nazilerin kutsal kitabı olarak da adlandırılmış olan Kavgam, Hitler'in hapisteyken kaleme aldığı, hayatını, hayal kırıklıklarını, ideallerini ve davasını anlattığı ideolojik bir eseridir. Marksizm ve emperyalizmin en büyük tehlike olduğunun altını çizerek acımasız bir şekilde eleştirmiştir.

Kavgam, Hitler'in yükselişiyle birlikte yükselmiş, hatta o kadar önem kazanmıştır ki, Nazilerin manifestosu haline gelmiştir. Kitap dünyanın şekillenmesinde de bir o kadar etkili olmuştur.

Kitabı okuduğunuzda aslında yaşananların tesadüf olmadığını, Hitler'in anlattıklarını harfiyen hayata geçirmiş olduğunu göreceksiniz. Eski İngiltere başbakanı Winston Churchill, "Eğer Kavgam'ı yeterince ciddiye alsaydık 2. Dünya Savaşı'nın çıkışını engelleyebilirdik." demiştir.

Kavgam, bir yönüyle "nefretini seven bir adamın" düşüncelerini yansıtırken, diğer yandan da dönemin Nazi Almanya'sını anlamanızı sağlayacak, tarihi şekillendiren önemli bir mihenk taşı niteliğinde…

• Yalan ne kadar büyük olursa, inanan topluluk da o kadar büyük olur.

• Diktatörlük bisiklete binmek gibidir. Durulursa devrilir.

• Halk kitleleri güç ve kuvvet sahibini, rica edene tercih eder. Yani kendinden başka hiçbir gücü kabul etmeyen bir güce itaat etmeyi sınırsız bir özgürlüğe tercih eder.

• Parlamento vatandaşı yansıtamaz.

• Yüz tane boş kafa nasıl ki bir akıllı adama eşit olamazsa, yüz korkak adamdan da hiçbir zaman kahramanca bir karar beklenemez.

• Kendinizi dünya üzerinde hiç kimseyle karşılaştırmayın. Karşılaştırıyorsanız, kendinize hakaret ediyorsunuzdur.

• Yahudi'nin kavgada kullandığı silahı ikidir: Yalan ve aldatmak.

• Alman milletinin hayatı üzerindeki korkunç etkisi konusunda hiçbir fikir sahibi olmadığım iki tehlikenin farkına vardım. Bunlar Marksizm ve Yahudilikti.

• Herhangi bir sosyal ve özel hayatta ne şekilde bir pislik ve karanlık işler olmasın ki, ona bir Yahudi parmağı bulaşmamış olsun.

 

Kitap Adı : Kavgam
Tür : Araştırma - İnceleme
Yazar : Adolf Hitler
Yayınevi : Tutku
Ebat : 13.7cm x 21cm
Sayfa : 560
Kapak : Karton
ISBN : 978-605-2134-28-3
%20
indirim
  29.95 TL
23.96 TL
Tedarik süresi: Aynı Gün Kargo
100TL ve Üzeri Kargo Bedava
Bu üründen 4933 adet satılmıştır.
Bu ürün 21607 kez incelendi.
Kavgam Ürün Yorumları
Henüz yorum yapılmamış! İlk yorum yapan siz olun...
Yorum Yap
* E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
Ürün Değerlendirme Puanınız
Yorumunuz